Facebook_logo

 


telephone

тел/факс:(03849) 3-26-51; (03849) 3-26-72  

posta

Email: Kp-peti@ukr.net


Збірник матеріалів ІІ Міжнародної науково-практичної конференції

Вийшов друком збірник матеріалів ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «ІННОВАЦІЇ ПАРТНЕРСЬКОЇ ВЗАЄМОДІЇ ОСВІТИ, ЕКОНОМІКИ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ В УМОВАХ ІНКЛЮЗІЇ ТА ПРАГМАТИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ СОЦІУМУ»!!!

Вітаємо усіх, хто став учасником конференції та долучився до обговорення актуальних питань інклюзивної освіти, інновацій, співробітництва та партнерства.

Бажаємо подальших успіхів у науково-дослідній діяльності!

Запрошуємо усіх до участі у ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції!

З повагою, Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж.

 

PDF версія збірника матеріалів ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «ІННОВАЦІЇ ПАРТНЕРСЬКОЇ ВЗАЄМОДІЇ ОСВІТИ, ЕКОНОМІКИ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ В УМОВАХ ІНКЛЮЗІЇ ТА ПРАГМАТИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ СОЦІУМУ»!

 

Результати вибору проектів підручників

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від  11.04.2018р., №1/9-222  до виконання Науково-методичний центр професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області надсилає матеріали, які висвітлюють результати вибору проектів підручників за фрагментами електронних версій їх оригінал-макетів з кожної назви підручника, які оприлюднюємо на нашому веб-сайті.

З текстом листа Міністерства освіти і науки України "Про забезпечення виконання наказу Міністерства освіти і науки України 21 лютого 2018 року № 176" можна ознайомитись за посиланням.

 


 

З текстом листа Міністерства освіти і науки України керівникам  професійно-технічних  та вищих навчальних закладів від  25 квітня 2018 р. № 01-39/196  можна ознайомитись за посиланням.

 

 З текстом ВИТЯГу З ПРОТОКОЛУ № 15 засідання Вченої ради від 27 квітня 2018 року Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу можна ознайомитись за посиланням.
 

ІІ Міжнародна науково-практична конференція

II Міжнародна науково-практична конференція «ІННОВАЦІЇ ПАРТНЕРСЬКОЇ ВЗАЄМОДІЇ ОСВІТИ, ЕКОНОМІКИ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ В УМОВАХ ІНКЛЮЗІЇ ТА ПРАГМАТИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ СОЦІУМУ» 

 

 

26 - 27 квітня в Подільському спеціальному навчально-реабілітаційному соціально-економічному коледжі відбулась II Міжнародна науково-практична конференція «ІННОВАЦІЇ ПАРТНЕРСЬКОЇ ВЗАЄМОДІЇ ОСВІТИ, ЕКОНОМІКИ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ В УМОВАХ ІНКЛЮЗІЇ ТА ПРАГМАТИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ СОЦІУМУ». Пленарне засідання конференції відкрив заступник директора з наукової роботи, кандидат економічних наук, доцент Олег Коркушко, який перш ніж почати засідання згадав, про трагічну сторінку в історії України – техногенну аварію на Чорнобильській АЕС, яка відзначається 26 квітня. Вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів громадян. Аварія на ЧАЕС змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й усьому світі. 26 квітня людська спільнота відзначає Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. У знак пам’яті про чорнобильську катастрофу Олег Коркушко оголосив хвилину мовчання.

В міжнародній конференції брали участь 159 учасників з України та закордону: з них 70 учасників – очна участь, та 89 учасників – заочна участь. Учасники міжнародної конференції представляють різні навчальні та наукові заклади України, Польщі, Чехії, Словаччини та Грузії.

Учасники закордону представлені навчальними закладами, які є співорганізаторами конференції:

 

 • Економічний університет у Вроцлаві (Польща),
 • Університет Економіки в Бидгощі (Польща),
 • Люблінський католицький університет Івана Павла ІІ (Польща),
 • Південночеський університет в Чеське Будейовіце (Чехія),
 • Технічний університет у Кошице (Словаччина),
 • Батумський державний університет ім. Шота Руставелі (Грузія).

Співорганізатором є також Тернопільський національний економічний університет.

Учасники конференції з України представляють вищі навчальні заклади та наукові установи з усіх куточків нашої держави, а саме:

 • Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж
 • Тернопільський національний економічний університет
 • Харківський державний соціально-економічний коледж
 • Луцький національний технічний університет
 • Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка
 • Камянець-Подільський національний університеті ім. Івана Огієнка
 • Балаклійська філія Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради
 • Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя
 • Відокремлений підрозділ «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» (м.Лисичанськ, Луганська область)
 • Інститут спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України, м.Київ
 • Тульчинський коледж ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету (місто Тульчин, Вінницька область)
 • Хмельницький національний університет
 • Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України (м. Одеса)
 • Національний університет біоресурсів і природокористування України, м.Київ
 • Вінницький національний аграрний університет
 • Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, м.Київ
 • Могилів-Подільський технолого-економічний коледж Вінницького національного аграрного університету, м.Могилів-Подільський, Вінницька область
 • Чернігівський національний технологічний університет
 • Кам’янець-Подільське відділення Ірпінського державного коледжу економіки та права
 • Криворізький коледж економіки та управління Державного вищого навчального закладу «Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана»
 • Криворізький технічний коледж Національної металургійної академії України, м. Кривий Ріг (Дніпропетровська область)
 • Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, м.Київ
 • Подільський державний аграрно-технічний університет
 • Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка (Львівська область)
 • Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя (м.Ніжин, Чернігівська область)
 • Хмельницький інститут соціальних технологій ВНЗ „Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”
 • ДВНЗ "Кам'янець-Подільський індустріальний коледж"
 • Хмельницький торговельно-економічний коледж Київського національного торгово-економічного університету
 • ДВНЗ «Київський коледж транспортної інфраструктури».

Крім того, в міжнародній конференції взяли участь керівники та працівники підприємств, організацій та установ.

З вітальним словом до усіх присутніх звернулися: від імені міського голови Михайла Сімашкевича з вітальним словом звернувся заступник Кам’янець-Подільського міського голови Сергій Бабій, директор Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації Олег Фасоля, директор Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу, кандидат економічних наук, доцент Мар’ян Тріпак, голова Кам’янець-Подільського міськрайонного товариства інвалідівТамара Сосновська, професор Економічного університету у Вроцлаві Анетта Зелінська, Ірина Іващук, доктор економічних наук, професор кафедри міжнародної економіки ТНЕУ, яка зачитала вітальне слово від імені ректора ТНЕУ - Андрія Крисоватого, доктора економічних наук, професора, - та подякувала організаторам конференції.

З доповідями на Пленарному засіданні виступили: Олександр Шашкевич, кандидат економічних наук, доцент, докторант кафедри податків та фіскальної політики ТНЕУ («СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО АУДИТУ В ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ В УМОВАХ ІНКЛЮЗІЇ»), Світлана Миронова, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри корекційної педагогіки та інклюзивної освіти К-ПНУ ім. І. Огієнка («СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ»), Тетяна Очеретенко, головний лікар Кам'янець-Подільської міської дитячої поліклініки («АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ФІЗИЧНОЇ ТА МЕДИКО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ  ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ З ОБМЕЖЕНИМИ ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ В УМОВАХ ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ В НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ МІСТА КАМ’ЯНЦЯ-ПОДІЛЬСЬКОГО»), Ольга Галкіна, кандидат економічних наук, директор Харківського державного соціально-економічного коледжу («ІНКЛЮЗІЯ – ІННОВАЦІЙНА СКЛАДОВА МОДЕРНІЗАЦІЇ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ (З ДОСВІДУ ХДСЕК), Володимир Шевченко, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Інституту спеціальної педагогіки НАПН України («РОЗВИТОК СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ»). Після пленарного засідання конференція відбувалась у секційних засіданнях, на яких детально обговорювались проблеми інклюзивної освіти та навчання, інновації та партнерство.

 

ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Секційні засідання

dsc08960

26 квітня в рамках ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Інновації партнерської взаємодії освіти, економіки та соціального захисту в умовах інклюзії та прагматичної реабілітації соціуму» в Подільському спеціальному навчально-реабілітаційному соціально-економічному коледжі» працювало 3 секції.

Керівник Секції І - «Парадигма реабілітації в системі економіки країни» - в.о. завідувача кафедри "Економіки, фінансів, обліку та оподаткування", к.е.н.  Гуменюк І.Л. відкрила роботу секції та наголосила на необхідності реабілітації в системі економіки країни й створення партнерської взаємодії між закладами освіти, представниками бізнесу та соціальної сфери в умовах інклюзії і побажала успіхів у подальших наукових пошуках.

На засіданні було представлено і обговорено 18 доповідей. Теми наукових досліджень учасників стосувалась проблем сучасної інклюзивної освіти, соціальної реабілітації молоді, інклюзивних інновацій в системі соціально-економічного розвитку України. Директор коледжу к.е.н., доцент Тріпак М.М. акцентував увагу на необхідності соціально-інклюзивного підходу до генерації економічного зростання держави.

В обговорені даного питання активними учасниками були Іващук І. О. доктор економічних наук, професор кафедри міжнародної економіки ТНЕУ, Шашкевич О.  кандидат економічних наук, доцент, докторант кафедри податків та фіскальної політики ТНЕУ, Ryszawska Bożena, професор економічного університету м.Вроцлав (Польща). Не менш цікавими і оригінальними були доповіді учасників секційного засідання, а саме Слободяна В.Д.Коркушко О.Н.Герасимової Т.І., Кушнір Л.А.

Учасники секційного засідання прийшли до висновку, що сталий розвиток, який об’єднує економіку, освіту і соціальну сферу, формує основи для інклюзії, зокрема зайнятості, соціального захисту, тому що така економіка не тільки створює матеріальні блага, а й дає усім рівні шанси для особистісного і соціального зростання.

Роботу засідання Секції ІІ «Освіта і гуманітарні науки в умовах інклюзії» відкрив керівник та модератор секції, завідувач кафедри «Інформаційної діяльності, документознавства та фундаментальних дисциплін», доктор історичних наук, доцент Подільського-спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу Скрипник А.Ю., який наголосив на актуальності даної тематики та окреслив основні проблеми інклюзивної освіти на сучасному етапі.

Запрошена до слова Анетта Зелінська, доктор габ., професор Економічного університету у Вроцлаві, визначила основні засади навчання студентів з особливими потребами, охарактеризувала основні проблеми та шляхи їх вирішення. Доповідь викликала чимало запитань учасників секції, що переросли у дискусію. Доповіді Дмітрієвої Т. та Докучиної Т. представників Кам’янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка змістовно та повно розкрили необхідність розвитку інклюзивної освіти. Проблематику інклюзивної освіти в загальноосвітніх закладах висвітлили учасники з м. Києва Петрашева І. та Снісаренко О. (ЗОШ № 50). Практичний характер мали виступи Шевченко Володимира та Юлії, представників Інституту спеціальної педагогіки НАПН України.

Завершилась робота секції активним обговоренням доповідей, вироблено нові напрямки перспективи інклюзивної освіти, що потребують подальшого наукового та практичного студіювання.

Роботу Секції ІІІ  «Соціальна  реабілітація: сучасні умови та перспективи розвитку» відкрив керівник секції Присакар В.В., кандидат економічних наук, доцент. На секції було представлено 30 доповідей, виступили 12 учасників роботи секції. Доповіді були присвячені питанням реабілітації студентів з інвалідністю у спеціальному закладі вищої освіти, актуальним проблемам фізичної та медико-психологічної реабілітації дітей та підлітків з обмеженими функціональними можливостями в умовах інклюзивного навчання, особливостям організації військово-патріотичного виховання та допризовної підготовки молоді з особливими потребами, проблемам реалізації конституційних прав на працю осіб з обмеженими можливостями, особливостям формування особистості дітей та молоді з особливими освітніми потребами, психологічній підготовці майбутнього соціального працівника та ін.

Гостру дискусію викликали виступи директора Харківського державного соціально-економічного коледжу Галкіної О.А. та викладача цього коледжу Кравченко Є. щодо основних підходів та результатів реабілітації  здобувачів вищої освіти з інвалідністю, Складанівського О.Л. про особливості організації військово-патріотичного виховання та допризовної підготовки молоді з особливими потребами і Федорчука В.М. про інтерактивні методи навчання у вищому навчальному закладі. В цілому виступи учасників науково-практичної  конференції, які брали участь у роботі Секції ІІІ, були змістовні та актуальні, опирались на результати особистих наукових досліджень.

 

Сторінка 12 з 32

<< Початок < Попередня 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Наступна > Кінець >>