Facebook_logo

 


telephone

тел/факс:(03849) 3-26-51; (03849) 3-26-72  

posta

Email: Kp-peti@ukr.net


День Європи у коледжі

21 травня та 24 травня в Подільському спеціальному коледжі відбулись виховні заходи, присвячені «Дню Європи», відповідно до Указу Президента України від 19 квітня 2003 року № 339/2003 "Про День Європи", розпорядження голови Хмельницької облдержадміністрації від 07.05.2018 року № 436/2028-р. День Європи – це щорічне святкування миру, єдності, спрямоване на поширення ідей європейської ідентичності.

У коледжі було проведено ряд заходів, в ході яких студенти ознайомились з ідеями та пріоритетами ЄС, цінностями, які впроваджує та якими керується Європейський Союз, об’єднуючи держави навколо вирішення актуальних та нагальних проблем.  ЄС – це унікальне економічне і політичне об’єднання європейських країн, які сформували «загальний ринок», котрий, насамперед, забезпечує вільне пересування товарів. Так, на сьогодні День Європи з єдиною європейською валютою євро, синім прапором, на якому зображено коло золотих зірок, та гімном (музика гімну взята з Дев’ятої симфонії Людвіга ван Бетховена, слова – Фрідріха фон Шиллера, «Оди радості») є політичним символом та атрибутом Європейського Союзу. «Єдність у різноманітті» - це девіз Європейського Союзу, який означає те, що завдяки ЄС мешканці європейських країн поєднуються у співпраці заради миру і добробуту, а численні культури, традиції та мови держав Європи є безцінним активом цього континенту. Приємно, що студенти коледжу є ініціативними, свідомими українцями, які пам’ятають про традиції та історію країни й відкриті для знайомства з іншими державами ЄС.

 

Виступ директора коледжу на розширеному засіданні Комітету Верховної Ради України

16 травня директор Подільського спеціального коледжу Мар’ян Миколайович Тріпак виступив з доповіддю на розширеному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, на якому розглядалися питання виключно функціонування технікумів і коледжів. 

 Відстоюючи інтереси двох інклюзивних коледжів – Харківського державного соціально-економічного коледжу і Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу, Мар’ян Миколайович озвучив пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства, зокрема, питання щодо особливостей забезпечення сталого функціонування та розвитку технікумів, коледжів і прирівняних до них училищ вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації), щодо акредитації спеціальностей, умов зарахування випускників шкіл, а також фінансові питання. Виступ директора знайшов схвальні відгуки у народних обранців, які пообіцяли врахувати пропозиції, розглянути та внести зміни до чинного законодавства.  Міністр освіти і науки України Лілія Михайлівна Гриневич залишилась небайдужою до проблем функціонування інклюзивних коледжів та висловила найкращі побажання колективу Подільського спеціального коледжу та найкращим студентам Поділля.

 

Засідання ХІІІ Генеральної асамблеї студентів України

18-20 травня відбулось засідання ХІІІ Генеральної асамблеї студентів України, на якому відбулись вибори членів виконавчого комітету. До загальних обов’язків члена виконавчого комітету (незалежно від напряму роботи) належить участь у формуванні та реалізації політики Асоціації з питань, що стосуються її статутної діяльності, та здійснення представницьких функцій. Вперше серед кандидатів на посаду члена виконавчого комітету з культурно-масової роботи та студентського спорту висунуто студента Подільського спеціального коледжу – Олександра КовальчукаУкраїнська асоціація студентів (УАС) є незалежним та демократичним національним об’єднанням студентів України, яке об’єднує органи студентського самоврядування, студентські громадські організації, студентські клуби та наукові товариства, що діють у вищих навчальних закладах України, а також окремих активних студентів з метою захисту прав та представництва інтересів української студентської громади на національному й міжнародному рівнях.
 

Олександр Борисович КОМАРНІЦЬКИЙ – переможець обласного конкурсу

Олександр Борисович КОМАРНІЦЬКИЙ – переможець обласного конкурсу!

17 травня у сесійній залі Хмельницької обласної ради відбулося нагородження дипломами переможців ХІІІ обласного конкурсу науково-дослідних робіт.

Зокрема, другу премію у номінації «Гуманітарні НДР» за монографію «Студенти-педагоги у модернізації вищої освіти радянської України у 1920-1930-х рр.» здобув доктор історичних наук, доцент, викладач нашого коледжу О. Б. Комарніцький.

Нагороджених привітали перший заступник голови обласної ради Н. В. Андрійчук та голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, молоді, спорту і туризму І. П. Ящук.

 

Мітинг-реквієм «Герої нашого часу»

17 травня в Подільському спеціальному коледжі відбувся мітинг-реквієм «Герої нашого часу», приурочений вшануванню пам’яті загиблих земляків у боротьбі за територіальну цілісність держави. На мітингу виступив Мар’ян Миколайович Тріпак, директор коледжу, ініціатор встановлення Меморіальної дошки в честь Романа Миколайовича Наглюка та створення «Калинової алеї слави», який звернувся до усіх присутніх з словом та закликав шанувати й цінувати мужність та героїзм захисників державного суверенітету і територіальної цілісності України, поважати пам'ять про тих, хто віддав своє життя за рідну землю. Мар’ян Миколайович згадав про Наглюка Романа Миколайовича, який увійшов у вічність, виконуючи військовий обов’язок й закликав усіх студентів берегти пам'ять про героїв: «Калина – дерево українського роду, а маленькі деревця, висаджені минулого року на «Калиновій алеї слави», символізують душу кожного героя-захисника рідної землі». Студенти підготували вірші та пісні, присвячені пам’яті загиблих героїв країни.

Хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять Наглюка Романа Миколайовича, а також всіх загиблих бійців, які поклали найдорожче – своє життя – за єдину незалежну Україну. Після мітингу усі присутні поклали квіти біля Меморіальної дошки Романа Миколайовича Наглюка.

Слава Україні! Героям Слава!

 

Сторінка 12 з 29

<< Початок < Попередня 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Наступна > Кінець >>