Facebook_logo

 


telephone

тел/факс:(03849) 3-26-51; (03849) 3-26-72  

posta

Email: Kp-peti@ukr.net


ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Секційні засідання

26 квітня в рамках ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Інновації партнерської взаємодії освіти, економіки та соціального захисту в умовах інклюзії та прагматичної реабілітації соціуму» в Подільському спеціальному навчально-реабілітаційному соціально-економічному коледжі» працювало 3 секції.

Керівник Секції І - «Парадигма реабілітації в системі економіки країни» - в.о. завідувача кафедри "Економіки, фінансів, обліку та оподаткування", к.е.н.  Гуменюк І.Л. відкрила роботу секції та наголосила на необхідності реабілітації в системі економіки країни й створення партнерської взаємодії між закладами освіти, представниками бізнесу та соціальної сфери в умовах інклюзії і побажала успіхів у подальших наукових пошуках.

На засіданні було представлено і обговорено 18 доповідей. Теми наукових досліджень учасників стосувалась проблем сучасної інклюзивної освіти, соціальної реабілітації молоді, інклюзивних інновацій в системі соціально-економічного розвитку України. Директор коледжу к.е.н., доцент Тріпак М.М. акцентував увагу на необхідності соціально-інклюзивного підходу до генерації економічного зростання держави.

В обговорені даного питання активними учасниками були Іващук І. О. доктор економічних наук, професор кафедри міжнародної економіки ТНЕУ, Шашкевич О.  кандидат економічних наук, доцент, докторант кафедри податків та фіскальної політики ТНЕУ, Ryszawska Bożena, професор економічного університету м.Вроцлав (Польща). Не менш цікавими і оригінальними були доповіді учасників секційного засідання, а саме Слободяна В.Д., Коркушко О.Н., Герасимової Т.І., Кушнір Л.А.

Учасники секційного засідання прийшли до висновку, що сталий розвиток, який об’єднує економіку, освіту і соціальну сферу, формує основи для інклюзії, зокрема зайнятості, соціального захисту, тому що така економіка не тільки створює матеріальні блага, а й дає усім рівні шанси для особистісного і соціального зростання.

Роботу засідання Секції ІІ «Освіта і гуманітарні науки в умовах інклюзії» відкрив керівник та модератор секції, завідувач кафедри «Інформаційної діяльності, документознавства та фундаментальних дисциплін», доктор історичних наук, доцент Подільського-спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу Скрипник А.Ю., який наголосив на актуальності даної тематики та окреслив основні проблеми інклюзивної освіти на сучасному етапі.

Запрошена до слова Анетта Зелінська, доктор габ., професор Економічного університету у Вроцлаві, визначила основні засади навчання студентів з особливими потребами, охарактеризувала основні проблеми та шляхи їх вирішення. Доповідь викликала чимало запитань учасників секції, що переросли у дискусію. Доповіді Дмітрієвої Т. та Докучиної Т. представників Кам’янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка змістовно та повно розкрили необхідність розвитку інклюзивної освіти. Проблематику інклюзивної освіти в загальноосвітніх закладах висвітлили учасники з м. Києва Петрашева І. та Снісаренко О. (ЗОШ № 50). Практичний характер мали виступи Шевченко Володимира та Юлії, представників Інституту спеціальної педагогіки НАПН України.

Завершилась робота секції активним обговоренням доповідей, вироблено нові напрямки перспективи інклюзивної освіти, що потребують подальшого наукового та практичного студіювання.

Роботу Секції ІІІ  «Соціальна  реабілітація: сучасні умови та перспективи розвитку» відкрив керівник секції Присакар В.В., кандидат економічних наук, доцент. На секції було представлено 30 доповідей, виступили 12  учасників роботи секції. Доповіді були присвячені питанням реабілітації студентів з інвалідністю у спеціальному закладі вищої освіти, актуальним проблемам фізичної та медико-психологічної реабілітації дітей та підлітків з обмеженими функціональними можливостями в умовах інклюзивного навчання, особливостям організації військово-патріотичного виховання та допризовної підготовки молоді з особливими потребами, проблемам реалізації конституційних прав на працю осіб з обмеженими можливостями, особливостям формування особистості дітей та молоді з особливими освітніми потребами, психологічній підготовці майбутнього соціального працівника та ін.

Гостру дискусію викликали виступи директора Харківського державного соціально-економічного коледжу Галкіної О.А. та викладача цього коледжу Кравченко Є. щодо основних підходів та результатів реабілітації  здобувачів вищої освіти з інвалідністю, Складанівського О.Л. про особливості організації військово-патріотичного виховання та допризовної підготовки молоді з особливими потребами і Федорчука В.М. про інтерактивні методи навчання у вищому навчальному закладі. В цілому виступи учасників науково-практичної  конференції, які брали участь у роботі Секції ІІІ, були змістовні та актуальні, опирались на результати особистих наукових досліджень.

 

Фінішна пряма Міського Дебатного турніру

Студенти нашого коледжу вибороли перше місце у Чвертьфіналі Дебатного турніру, який проходив 28 березня в приміщенні коледжу Подільського державного аграрно-технічного університету. На Дебатах знайшли обговорення наступні теми:

Ця палата має запровадити громадське фінансування політичних партій;

Ця палата має запровадити електронне голосування на виборах;

Ця палата має встановити квоту молоді у виборчих списках;

Ця палата має знизити віковий ценз з кандидата в президенти.

За результатами словесних боїв наші студенти увійшли до ПІВФІНАЛУ Дебатного турніру.

Так, Ковальчук Олександр, Веждел Вікторія, Губич Павло, Савченко Надія були активними учасниками Півфіналу Міського Дебатного турніру, який відбувся 11 квітня у залі Магдебурзького права у Міській Ратуші. У ході жеребкування перша команда отримала першу опозицію (прем’єр та віце-прем’єр опозиції – Веждел Вікторія, Ковальчук Олександр), друга команда отримала другу опозицію (член опозиції та секретар – Губич Павло, Савченко Надія). 
Тема дебатів - «Посилення відповідальності фізичних осіб, які дають хабарі». Команди наших студентів дуже гарно та чітко дотримувались лінії опозиції, достойно та гідно відстоювали свій законопроект, суть якого полягала у тому, щоб запровадити двосторонню відповідальність за хабарі (тобто, покарання має нести як той хто його дає, так і той хто його приймає). В цьому і полягала складність опозиціювання, оскільки на сьогодні є величезна кількість антикорупційних законів та організацій, які контролюють заходи щодо фіксування корупційних схем та дій. Однак, розуміємо, що виступи на користь захисту хабарництва, які повинна була здійснювати опозиція, є провальними і неетичними. 12 квітня в Міській раді наші студенти були присутні на Фіналі ІІІ Дебатного турніру.

Приємно, що студентів нашого коледжу відмітили за активну участь, наполегливість і старання, прагнення до перемоги у Дебатному турнірі та подарували спеціальний подарунок – Сертифікат в Аквапарк «7 Океанів» та у піцерію.

ВІТАЄМО наших студентів з успішними виступами та віримо, що наступного року ми зможемо увійти до Фіналу Дебатів!

 

Свято гумору у коледжі

5 квітня у коледжі проведено свято гумору «Сучасне телебачення діда Панька», присвячене Дню Сміху (підготували Палилюлько Оксана Михайлівна, Пещанюк Надія Олексіївна, Брудніцька Лариса Іванівна). Оригінальними та надзвичайно кмітливими були ведучі концерту – Цупа Ліна та дід Панько (Бурла Олександр).

Захід проводився у форматі відомих телешоу, жарти дарували гості - гурт «Самокатний батальйон» (пісня «Я сама»), дует коміків власної «Ліги Сміху» (сценка «Гаїшники»), «селянка» та «панянка» (сценка «Селянка і панянка на автовокзалі»), канал «Дискавері», який транслював новини студентського життя, гурт «Стікловата» (пісня «На стиле»), дует «Колежанки». До усіх присутніх звернувся директор коледжу Мар’ян Миколайович Тріпак, який привітав зі святом гумору та з наступаючим святом Пасхи.

 

 

Екскурсія до Кам’янець-Подільського Управління Державної казначейської служби України

04 квітня для випускних груп БО-31 і О-33, як майбутніх фахівців спеціальності «Облік і оподаткування», Герасимовою Тамарою Іванівною, викладачем економічних дисциплін, організовано проведення екскурсії в Кам’янець-Подільське Управління Державної казначейської служби України. Екскурсію було проведено змістовно і цікаво начальником Управління Поповою Надією Миколаївною, заступником начальника Бобровською Світланою Анатоліївною, а також іншими спеціалістами Управління.
Надзвичайно цікавим для студентів було ознайомлення з організацією роботи казначейської служби, практикою порядку зарахування доходів до державного і місцевого бюджетів, та з веденням обліку видаткових операцій, а також формуванням фінансової звітності про виконання бюджетів за видатками. Між студентами та державними службовцями відбувалось жваве обговорення фактичної наявності надходжень до бюджету та покриття видатків.

 

Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж висловлює подяку меру міста Сімашкевичу Михайлу Євстафійовичу

Вельмишановний Михайле Євстафійовичу!

Щиро вдячні Вам за чуйну турботу та сприяння в організації незабутньої екскурсії по Старому місту та фортеці для делегації, яка завітала на запрошення до нашого міста у Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж.

Знаємо, що сердечне ставлення до кожного жителя та гостя нашого міста є пріоритетним у Вашій діяльності.

Бажаємо, щоб та титанічна праця, яку Ви здійснюєте щоденно, направлена на сучасний розвиток та розбудову туристичного центру нашого міста, принесла успіх.

Гостра проблема адаптації та залучення в соціум наших юних співгромадян, які мають спеціальні потреби та деякі особливості фізичного розвитку, не втрачає своєї актуальності.

Щиро вдячні, що, незважаючи на Вашу надзайнятість, Ви знаходите час для нас.

 

З повагою,

Директор Подільського спеціального

навчально-реабілітаційного

соціально-економічного колледжу,

к.е.н.                                                                                                                                                                          Тріпак М.М.

 

Сторінка 2 з 21

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>