Facebook_logo

 


telephone

тел/факс:(03849) 3-26-51; (03849) 3-26-72  

posta

Email: Kp-peti@ukr.net


Діяльність бібліотеки

Вівторок, 22 травня 2018, 09:12
Друк

Культурно-просвітницька та виховна діяльність бібліотеки

 

Бібліотека коледжу — це осередок знань культури, збирання, зберігання і поширення інформації, тому бібліотекарем здійснюються постійні пошуки активних форми роботи і методів індивідуальної, групової і масової інформації: під час запису або видачі книг велику увагу приділяю бесідам, особливо індивідуальним для того, щоб викликати в них щоденну потребу в читанні, любов та інтерес до книги, дізнаюся про світ захоплень, а викладачам — можливість щоденно поповнювати свої знання новою цікавою й корисною інформацією, використовуючи її в навчально-освітньому процесі.

Щорічне поновлення студентської аудиторії, різні форми навчання – денна, заочна та дистанційна, особливості колективу викладачів, які працюють за принципом самовдосконалення і саморозвитку, сприяє створенню читацької аудиторії бібліотеки коледжу. Віковий діапазон студентів є досить широким - від 15 до 47 років.

Одним із головних завдань бібліотеки є виховання в студентів інформаційної культури, формування в студентів потреби в систематичному читанні літератури, яке сприяє розвитку творчої думки, пізнавальних інтересів і здібностей.

Бібліотека приймає активну участь у культурно-просвітницьких заходах коледжу: відзначення знаменних і пам'ятних дат, оформлення книжкових виставок, тематичних полиць, біля яких проводяться огляди, тематичні бесіди, розповіді про авторів, надає допомогу у створенні сценаріїв, підборі матеріалу для масових заходів, що проводяться в коледжі. Покликання кожного масового заходу – прищеплювати читачам смак до художнього слова.

Бібліотекою систематично проводяться Дні інформації, Дні кафедри, під час яких студенти та викладачі коледжу ознайомлюються з літературою та періодичною пресою, що надійшла до бібліотеки.

У бібліотеці оформлені постійно діючі виставки: «Герої не вмирають…», «Цивільний захист», «Економіка», «Світ фінансів», «Нові надходження» та ін.

В 2017-2018 навчальному році в бібліотеці були організовані книжкові виставки, присвячені літературним датам: «115 років від дня народження Ю.Яновського», «95 років від дня народження Павла Глазового», «105 років від дня народження А.Малишка», «295 років від дня народження Григорія Сковороди», Тиждень, присвячений Т.Г.Шевченку «Думи Кобзаря живуть вічно» та виставка присвячена «Творчій та філософсько-педагогічній спадщині Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, Івана Франка».

Протягом року організовані тематичні виставки літератури: «Пам’ятаємо жертв голодомору», «Як річка з роду і до роду, так мова з’єднує народ» (До Дня української писемності та мови), «Соборність - це сильна, єдина держава» (До Дня Соборності України), День читання «Відкриваючи книгу - відкриваєш світ», «Милосердними маємо бути заради всього живого» (Благодійна акція для онкохворих дітей), «А над світом українська вишивка цвіте!», «Чорнобиль - вічний біль», «Я вдячний Богові за маму», 21 вересня - День миру в Україні, «День Гідності та Свободи», «День Збройних сил України», «День Героїв Небесної Сотні», «Всесвітній день боротьби зі СНІДом» та багато ін.

Інформаційна робота серед педагогічного колективу включає виступи на Вченій раді, засіданнях кафедр, методичних об’єднаннях з інформаційними оглядами, оглядами періодичних видань на допомогу викладачу.  Бібліотека допомагає викладачам у проведенні предметних тижнів та олімпіад у коледжі. Готуючись до них, були організовані книжкові виставки:  «Безсмертя нації - і мові...», «Знай свої права»,  «Конституція – основний Закон України»,  «Англійська мова – це модно і актуально», «Елементарна математика», тематичні огляди літератури.

До Дня бібліотекаря були проведені – виховна година «Неопалима Купино! Моя бібліотеко! Ти мудрість всіх віків, хранителька добра!» і літературне читання: «Свято Хранителів Мудрості» для ще більшої популяризації бібліотеки, книги та літератури, підняття престижу професії бібліотекаря, залучення нових читачів до бібліотеки, заохочення кращих читачів.

Сьогодні бібліотека коледжу є відкритим центром життя студентів, в якому враховується різноманітність сценаріїв перебування читача в бібліотеці, забезпечивши доступність інформації, комфорт перебування в бібліотечному просторі, корисність і наповненість діяльністю. Для бібліотекаря Альони Антонівни Хейлик важливим є створення таких умов для користувачів, які стали б продовженням їхнього щоденного життя з усіма його складовими: навчанням, відпочинком, розвагами. Для читачів проводяться: екскурсії по бібліотеці, бесіди - індивідуальні та групові, надання консультацій.

Пріоритетом стратегічних цілей бібліотеки є: подальше сприяння підготовці високоосвічених фахівців сучасного рівня через освітній процес та наукову діяльність за допомогою специфічних бібліотечно-інформаційних методів та засобів; впровадження сучасних інформаційних технологій в роботу бібліотеки; створення сучасного інформаційного центру в бібліотеці та вхід бібліотеки до світового інформаційного простору; накопичення та зберігання документного фонду; всебічне розкриття фонду бібліотеки через впровадження різноманітних культурно-масових заходів; піднесення позитивного іміджу бібліотеки, як центру спілкування і взаємодії відвідувачів