Facebook_logo

 


telephone

тел/факс:(03849) 3-26-51; (03849) 3-26-72  

posta

Email: Kp-peti@ukr.net


Фізкультурно-спортивна та реабілітаційна робота зі студентами

Друк

 

Справжню ціну здоров'ю знає лише той, хто його втратив  

 

Одним із пріоритетів діяльності Подільського спеціального навчально-реабілітаційного  соціально-економічного коледжу є створення сприятливих умов для забезпечення соціальної, медичної, фізичної та психологічної реабілітації студентів-інвалідів.

Коледж упродовж всього терміну навчання здійснює комплексну реабілітацію студента з інвалідністю, а саме:

Фізична реабілітація – процес, який має на меті підтримати або відновити втрачене здоров’я студента з інвалідністю. Завдання фізичної реабілітації реалізуються через:  проведення навчальних занять з фізичної культури в групах за нозологіями захворювання; проведення занять спортивних секцій не лише з традиційних, а й видів спорту для інвалідів (сидячий волейбол); проведення занять реабілітаційних груп; проведення індивідуальних занять ЛФК (поза розкладом занять); проведення занять з арт-терапії;надання послуг оздоровчого масажу; 

 навчання студентів виконанню техніки оздоровчого масажу/самомасажу; організація та проведення пішохідних прогулянок/ туристичних походів.

Медична реабілітаціявідновлення здоров’я студента з інвалідністю. Медична реабілітація передбачає медикаментозне лікування за узгодженням з вузьким спеціалістом.

Трудова реабілітація – створення спеціальних чи спеціально пристосованих робочих місць для проведення занять навчальної практики (практичних занять).

Професійна реабілітація – система заходів, спрямованих на створення для особи з інвалідністю доступного та сприятливого освітнього середовища, зокрема на: формування у студентів з інвалідністю позитивної мотивації до змісту 

професійної підготовки; методично обґрунтована організація освітнього процесу; створення інтегрованих групах; створення умов для навчання  за індивідуальним планом навчання; організація позааудиторної діяльності студентів з метою оптимізації їх міжособистісного спілкування, створення умов для виявлення їх здібностей, індивідуального самовираження, самоутвердження, активного залучення до громадського життя групи, навчального закладу, міста; навчання викладачів та кураторів груп у напрямку виявлення та подолання труднощів адаптації студента з інвалідністю тощо.

 Соціальна реабілітація – комплекс заходів, спрямованих на відновлення порушених чи втрачених індивідом суспільних зв’язків та відносин унаслідок стану здоров’я зі стійкими розладами функцій організму; зміни соціального статусу. Соціальна реабілітація здійснюється у формі соціально-побутового патронажу.

Побутова реабілітація комплекс заходів спрямований на відновлення функцій самообслуговування, досягнення самостійності в побуті особи з інвалідністю.

Психолого-педагогічна реабілітація спрямована на з’ясування психологічних особливостей вихованців з інвалідністю, збереження їх психічного здоров’я, надання допомоги з адаптації та інтеграції у освітнє середовище, формування самоутвердження і належної самооцінки особою своїх можливостей.

 Реалізація завдань усіх видів реабілітації дозволяє студенту з інвалідністю отримати відповідну і посильну до фізичних можливостей  спеціальність, повірити в себе, свої сили, можливості, стати корисним суспільству і державі.

На заняттях лікувальної фізичної культури забезпечується наскрізна та безперервна фізична реабілітація студентів-інвалідів, проводиться робота щодо відновлення та корекції здоров'я, активізуються резервні можливості особистості. 

 За результатами медичних обстежень студенти-інваліди кожної групи поділяються на підгрупи за нозологіями захворювань.

Виділено чотири групи нозологій захворювань:

•  захворювання серцево-судинної та дихальної систем;

•  захворювання опорно-рухового апарату;
•  захворювання внутрішніх органів; 

•  захворювання очей та центральної нервової системи.

Основним завданням кожної групи є відновлення втрачених функцій організму молодої людини.

Заняття з лікувальної фізичної культури передбачають індивідуальний підхід до кожного студента - індивідуальний підбір вправ, навантаження на організм.  Ефективному фізичному вихованню  та  зміцненню  здоров'я  студентської молоді сприяють  заняття  з плавання, що  проходять  з використанням

 сучасних  методик  лікувальної  фізкультури та  систематична робота секції з плавання. На період навчання студенти з особливими потребами знаходяться під цілодобовим  контролем медичних працівників.

Для відновлення фізичного здоров'я студентів створено сучасну фізкультурно-спортивну та реабілітаційну базу.


Останнє оновлення на Середа, 11 липня 2018, 11:08