Міжнародна діяльність


В Подільському спеціальному коледжі крім освітньої діяльності активно розвивається міжнародна науково-дослідна діяльність викладацького та студентського колективів


    Окрім науково-практичних конференцій, студенти закладу активно беруть участь у різноманітних платформах, діляться своїми ідеями та розробками зі своїми однолітками, студентами з інших вищих навчальних закладів.

    Саме студенти Подільського спеціального коледжу є переможцями Економічного турніру серед коледжів західного регіону України, призерами міського Дебатного турніру та ін. Так, викладачі і студенти коледжу є активними учасниками конференцій, круглих столів, форумів, семінарів, а скарбниця науково-методичної літератури коледжу поповнюється новими розробками викладачів, посібниками, монографіями.

    Коледж планує брати участь у різних цікавих заходах та організовувати наукові конференції для студентства міста й з-за кордону. Тому раджу стежити за сторінкою коледжу у фейсбуці, цей рік обіцяє бути насиченим важливими науковими заходами та подіями у закладі. Скажу лише, що студентство коледжу й надалі активно залучатиметься до наукового життя, в закладі ініціюються міжнародні науково-практичні конференції для пошуку рішень з актуальних проблем сучасної економічної науки, освіти та соціальної реабілітації в умовах інклюзії.


    19 червня до Подільського спеціального коледжу завітав Роберт Хей, меценат з США разом з ініціативними волонтерами зі Львова – Владиславом Доруда та Софією Бойко. Гості коледжу зустрілися з директором закладу – Тріпаком Мар’яном Миколайовичем, к.е.н., доцентом та адміністрацією коледжу, студентами й обговорили питання інклюзивної освіти в Україні, а також можливість підтримки мецената соціальних проектів коледжу. Під час зустрічі Роберт Хей розповів про свій власний досвід вивчення іноземних мов, а також хоббі допомагати дітям і робити добро людям, подорожувати і навчатись. Студенти коледжу, у свою чергу, розповіли про своє навчання, власні перемоги у навчанні, спорті, про творчі здобутки та досягнення, поступи у громадській роботі та обговорювали власні соціальні проекти. Дякуємо гостям коледжу за приємне спілкування, корисну інформацію та гарні враження, що мотивують до нових звершень.Подарунки від Роберта Хея разом із добровольцями Владом Дорудою і Софією Бойко

    Під час візиту Роберта Хея, мецената з США, разом із добровольцями Владом Дорудою і Софією Бойко до Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу влітку Роберт Хей пообіцяв подарувати сучасну літературу для студентів закладу.

    І вже 03 вересня відбулась презентація книг (100 книг!!!), які представники Роберта Хея, Влад Доруда і Софія Бойко придбали та подарували студентам коледжу.


Міжнародна діяльність студентства

    Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж є державним вищим навчальним закладом, який здійснює підготовку здобувачів вищої освіти з числа молодих людей з особливими потребами. Особливістю організації освітнього процесу у коледжі є забезпечення студентам спеціального навчально-реабілітаційного супроводу, забезпечення їх доступу до якісної вищої освіти з урахуванням обмежень їх життєдіяльності.

    Подільський коледж відповідно до вимог Статуту закладу вищої освіти продовжує активну та ефективну роботу в напрямку науково-дослідної діяльності. Студентство Коледжу активно долучається до сучасної науки, про це свідчать наступні показники:

  • упродовж 2019 року було опубліковано 122 статті за участю студентів чи студентами особисто;
  • у 2019 році студенти взяли участь у 116 конференціях;
  • у 2019 році студенти стали учасниками семінарів, диспутів, круглих столів, конкурсів тощо (6).

   До обговорення актуальних проблем сучасного суспільства під час IІI Міжнародної науково-практичної конференції «Інновації партнерської взаємодії освіти, економіки та соціального захисту в умовах інклюзії та прагматичної реабілітації соціуму» активно долучались студенти (ОС бакалавра) Коледжу, тому, враховуючи інноваційні ідеї та ініціативність студентства закладу, цілком доцільно і актуально було створення у 2019 році дискусійного майданчика для студентів, спрямованого на розвиток науково-дослідної діяльності студентства Коледжу.

    Таким дискусійним майданчиком стала започаткована у 2019 році І Міжнародна наукова студентська конференція з дистанційною формою участі «Молодь і науковий прогрес у соціально-економічному та освітньому просторі суспільства» (15-16 листопада, 2019 р.), у якій взяло участь понад 200 студентів (185 тез) з вищих навчальних закладів України та закордону (США, Республіка Польща).

    Студенти Коледжу активно працюють над громадськими заходами та беруть участь у громадських заходах ініційованих департаментами місцевого самоврядування.

   Студенти Подільського спеціального коледжу Бакуменко Катерина, Шевчук Володимир, Глібка Олександр, Мацюта Микола (3 студенти з них є особами з числа маломобільних груп) стали переможцями відбору та учасниками освітньої програми «Стипендіат 2019-2020», який проводиться Міжнародним благодійним фондом «Нове Покоління» за підтримки організації «Help us help». Коледж здійснює підготовку студентів Коледжу для участі у освітньому проєкті “Стипендіат” задля проходження студентами психологічної реабілітації та соціальної адаптації студентів-сиріт з метою формування активних особистостей, усвідомлених громадян країни, відповідальних дорослих та ін.

   Студенти беруть участь у Міжнародних проектах в межах України. Ірина Боршуляк, студентка коледжу (група О-31, ІІІ курс), яка пересувається на візку, взяла участь у роботі школи «ЛІДЕРКА» (м. Київ), ініційованої та реалізованої ГО «Боротьба за права» за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії.

    Однак гостро відчувається проблема створення спеціального безбар’єрного освітнього середовища. Тому надзвичайно актуальним є створення сучасного комунікаційного середовища для ініціативної, творчої, креативної студентської молоді Коледжу та забезпечення безбар’єрного доступу усіх учасників освітнього процесу закладу.Translate